AEC | Dodge i RAM | Oficjalny importer AEC dostosowuje rozwiązania finansowe w Polsce do rosnącego popytu

Monachium, Marzec 8, 2021 | AEC, oficjalny importer marek Dodge i RAM koncernu Stellantis, rozszerza na Polskę portfolio usług finansowych z Santander Consumer Finance (SCF).

Wraz ze wzrostem sprzedaży na polskim rynku firma AEC, która jest oficjalnym importerem marek Dodge i RAM koncernu Stellantis, ma teraz w ofercie rozwiązania finansowe dla partnerów detalicznych i klientów w Polsce. We współpracy z bankiem Santander Polska dealerzy AEC mogą teraz oferować nowe pojazdy AEC z indywidualnie dopasowanymi rozwiązaniami finansowymi. Ponadto partnerstwo z Santanderem ułatwia pozyskanie finansowania objętego polityką braku odsetek przez pierwszych 90 dni. W ten sposób nawet nowo założone oddziały dealerskie AEC mogą zaczynać działalność
z zestawem pojazdów wystawionych w salonie, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

„Wiemy, że większość naszych klientów w Polsce to prywatni właściciele, którzy żądają indywidualnych opcji sprzedaży zamiast stałych cen czy ofert handlowych. Elastyczność jest wysoko ceniona w przypadku ofert finansowania lub leasingu oraz doboru pojazdów
w naszych salonach. Sprzedajemy samochody, które wzbudzają ekscytację i o których marzą nasi klienci. Po rozszerzeniu na Polskę naszej długoterminowej współpracy z bankiem Santander uważamy, że daje to naszym nowym partnerom świetną okazję do przyłączenia się do naszej sieci dealerskiej.”

– Maciej Tetelewski, specjalista ds. sprzedaży na rynkach wschodnioeuropejskich w AEC 

Po bardzo udanym zamknięciu roku 2020 dział sprzedaży AEC spodziewa się 50%-owego wzrostu na samym polskim rynku. Z uwagi na fakt, że większość niezwykle produktywnych salonów dealerskich jest zlokalizowanych w południowej części kraju, importer planuje rozszerzyć swoją działalność na północy Polski.

Mając po swojej stronie największego w Europie dostawcę usług finansowych w zakresie motoryzacji, firma AEC spogląda na pięć niezwykle udanych lat współpracy z bankiem Santander w sześciu różnych krajach, co dodatkowo podkreśla międzynarodowe podejście firmy.

„Wszystko rozwija się wraz z kwitnącymi wskaźnikami sprzedaży – nasza sieć dealerska, liczba rynków, do których mamy dostęp i oczywiście nasze portfolio usług finansowych.
Fakt, że nasza współpraca z bankiem Santander rozwija się tak jak i my sami,
stanowi najlepszy dowód naszych osiągnięć i zapewnienie solidnej przyszłości”.
 
– Robin Bauhofer, specjalista ds. współpracy finansowej w AEC

Oferowany przez AEC wachlarz pojazdów marki Dodge i RAM jest bardzo pożądany w Polsce. Modele Dodge o wysokiej wydajności to pojazdy wręcz ikoniczne w oczach ich entuzjastycznych posiadaczy. Dzięki opcjonalnym układom paliwowo-gazowym (LPG) firmy AEC niezwykle wszechstronne ciężarówki marki RAM zapewniają dużą praktyczność i jednocześnie bardzo niskie koszty eksploatacji. Dzięki ponad 4000 stacji tankowania gazu w całym kraju LPG jest powszechnie stosowanym paliwem w Polsce.

O firmie Auto Export Corporation (AEC)

Auto Export Corporation (AEC) jest globalnym dystrybutorem motoryzacyjnym i usługodawcą dla producentów części OEM i dostawców w takich obszarach jak dystrybucja ogólna (oficjalny importer i dystrybutor pojazdów i części Stellantis dla marek Dodge i RAM w Europie), homologacja rynkowa
(w tym własny ośrodek badawczo-rozwojowy i centrum przetwarzania w Antwerpii), dystrybucja
i składowanie części, doradztwo motoryzacyjne, finansowanie motoryzacyjne (współpraca partnerska z Santander Consumer Bank na kluczowych rynkach europejskich), operacje flotowe, rozwiązania logistyczne oraz usługi detaliczne. Firma AEC prowadzi lokalną działalność i ma oddziały na swoich głównych rynkach w krajach należących do NAFTA, w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryk (EMEA) oraz regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Klienci zwracają się do firmy AEC ze względu na jej niezawodne rozwiązania i istniejącą infrastrukturę, która obejmuje rozległą sieć dealerów detalicznych i kluczowych partnerów w branży motoryzacyjnej, z którymi firma ma podpisane umowy.

O AEC Europe – spółce zależnej od Auto Export Corporation (AEC)

Jako oficjalny importer pojazdów i części koncernu Stellantis oraz marek Dodge i RAM
w Europie, AEC Europe odpowiada za dystrybucję i rozwój sieci detalicznej amerykańskich marek. Producent oficjalnie wyznaczył i autoryzował ponad 130 dealerów AEC w Europie. Oferowany swojej sieci wachlarz usług importera obejmuje homologację rynkową, gwarancję, części zamienne, zarządzanie wycofaniem produktu z rynku, a także usługi finansowe, certyfikację i szkolenia.

08.03.2021
Munich
AEC Press & Marketing
Contact:
+49 (0) 89 215 46 25 58
media@aeceurope.com

FacebookTwitterWhatsApp